عطر کارون پور آن هوم

بهترین عطرها برای سلامت روان و خلق و خوی

استفاده از مواد معطر از سال‌های بسیار دور در تمامی فرهنگ‌ها در بین مردم رایج بوده است. مردم از مواد معطر جامد و یا مایع، گل‌ها، گیاهان و هر ماده طبیعی که بوی خوشی را ساطع می‌کند، برای خوشبو کردن محیط کار و زندگی خود استفاده می‌کردند و این عطرها همواره باعث ایجاد حس خوب، شادابی و آرامش در افراد می‌شده است. عطرها نیز از نت‌های گیاهی و طبیعی همین مواد معطر تهیه شده‌اند و هر عطر بسته به نت‌های تشکیل دهنده آن، تاثیر به خصوصی روی گیرنده‌های عصبی ما گذاشته و خلق و خوی ما را متناسب با آن تغییر می‌دهند. در این مقاله از خلیفه‌چی قصد داریم بیشتر در مورد تاثیرات عطر برای خلق و خوی و سلامت روان صحبت کنیم.

سرفصل‌های مقاله:

 1. رایحه‌های موثر بر روی خلق و خوی
 2. چه رایحه‌هایی تاثیر مثبتی روی سلامت روان ما می‌گذارند؟
 3. برای داشتن خلق و خوی مثبت از چه عطری استفاده کنیم؟
 4. معرفی چند عطر تاثیرگذار روی خلق و خوی
 • تام فورد بو د ژور ادو پرفیوم
 • کارون پور آن هوم (پورانهوم)
 • لالیک له اینسومیس ما فورس
 • ژان پل گوتیه له مل
 • دانهیل فرش
 • کازاموراتی زرجف مفیستو جنتیلومو
 • جگوار فور من (سبز)
 • ایسی میاکه لو بلو دیسه

 رایحه‌های موثر بر روی خلق و خوی

گیاهان و مواد جامع و یا مایع زیادی هستند که رایحه‌ای قوی داشته که می‌توانند بر روی خلق و خوی انسان اثرگذار باشند. از جمله گیاهانی که استفاده از رایحه آن برای القای آرامش بسیار معروف است، گیاه اسطوخودوس و یا لوندر بوده، که از قدیم الایام مردم کمی از گیاه آن را روی بالش یا کنار تخت خود می‌گذاشتند، تا خواب بهتری داشته باشند. امروزه از رایحه این گیاه در تولید عطرها و سایر لوازم بهداشتی معطر مثل کرم، استفاده می‌شود.

از دیگر گیاهان معطری که مردم برای القای حال و هوای خوب در محل کار و زندگی خود استفاده می‌کنند، روایحی مثل وانیل و دارچین است. این رایحه‌های خوشمزه، حس و حالی رویایی و احساس امنیت را در وجود انسان برمی‌انگیزد و پخش کردن آن‌ها در مغازه و محل کار، می‌تواند موجب جذب مشتری شود.

همچنین امروزه در پاساژها و فروشگاه‌ها، در هر مغازه رایحه‌ای جاری است که به طور عمده از خوش‌بو کننده‌های هوا و یا روشن کردن عود نشأت می‌گیرند. این روایح به طور عمده نت‌هایی از گیاهان مختلف و میوه‌های گوناگون هستند که می‌توانند حس بویایی افراد را نوازش کنند.

البته، گاهی نیز ممکن است عکس این مسئله عمل کنند!

چه رایحه‌هایی تاثیر مثبتی روی سلامت روان ما می‌گذارند؟

حال که از تاثیر عطر بر مغز آگاه هستیم و می دانیم روایح روی حس و حال ما و سلامت روانمان تاثیر می‌گذارند، باید بررسی کنیم که تاثیر کدام رایحه‌ها مثبت بوده و عطرها در چه صورت می‌توانند به ما آسیب بزنند.

در وهله اول، بدیهی است که اورجینال بودن رایحه عطر و یا باکیفیت بودن مواد استفاده شده در تولید یک ادکلن، خوش‌بو کننده و یا عود، مسئله بسیار مهمی در نوع تاثیر آن روی خلق و خوی می‌باشد. اگر مواد معطر از مواد باکیفیت و فورمولاسیون صحیح تهیه شوند، می‌توانند رایحه‌ای آرامش بخش، شادی آور و سرحال کننده داشته باشند و در مقابل، وقتی کیفیت مواد اولیه به حد کافی خوب نباشد، استفاده از این مواد معطر می‌تواند تاثیر منفی‌ای از خود به جا بگذارد.

مسئله بعدی، هماهنگی رایحه مورد استفاده در عطر، خوش‌بو کننده و عود، با آب و هوا و شرایط محیطی است. به عنوان مثال، استفاده از رایحه‌های بسیار تند و گرم در فصل تابستان، موجب کلافگی شما شده و حتی ممکن است این عطرها باعث سردردهای میگرنی و مزمن شود. از این رو، رایحه‌ای هر چند باکیفیت نیز می‌تواند در صورت استفاده شدن در زمان نامناسب، به سلامت روان شما آسیب بزند.

در نهایت، با دانستن این‌که چطور از روایح برای کمک به آرامش اعصاب خود استفاده کنید، می‌توانید روان سالم‌تری داشته باشید. همیشه باید بدانید که بهتر است از محصولات اورجینال استفاده کرده، تا از کیفیت خوب آن‌ها مطمئن باشید. همچنین با دقت در انتخاب رایحه مناسب هر زمان از سال، آرامش و نشاط را به خود هدیه داده و کلافگی و دردهای مزمن جسمی را از خود دور کنید.

برای داشتن خلق و خوی مثبت از چه عطری استفاده کنیم؟

همان‌طور که گفته شد، عطرهایی می‌توانند بر روی خلق و خوی ما تاثیر مثبت بگذارند، که در وهله اول اورجینال بوده و از مواد طبیعی باکیفیت تشکیل شده باشند و در وهله دوم، حاوی نت گیاهان دارویی و آرامش بخشی باشند که از قدیم الایام از رایحه آن‌ها برای داشتن سلامت روان استفاده می‌شده است. در ادامه این مقاله، چند عطر که دارای این ویژگی‌ها باشند را به شما معرفی خواهیم کرد.

در این بین تیم خلیفه‌چی فرصتی جذاب برای هر انتخابی در اختیار شما قرار داده است. و آن انتخاب و خرید دستریز عطر است، دستریز یا دکانت در واقع همان عطر در حجم‌های کمتر است تا شما با تست اولیه عطر در حجم و قیمت پایین‌تر انتخابی دقیق‌تر داشته باشید. 

معرفی چند عطر تاثیرگذار روی خلق و خوی

1. تام فورد بو د ژور ادو پرفیوم (Tom Ford Beau De Jour Eau de Parfum)

عطر بودو د ژور، محصول سال 2020 برند آمریکایی عطر تام فورد است، که در گروه بویایی معطر فوژه طبقه‌بندی می‌شود. این عطر تام فورد بو د ژور ادو پرفیوم بسیار خوش‌بو، عطری مردانه با طبعی معتدل بوده که می‌توان از آن در همه فصل‌ها و در هر آب و هوایی استفاده کرد. این عطر آرامش اعصاب را با نت اسطوخودوس آغاز کرده و آرامش آن با نت‌های گیاهی و آرامش‌بخش دیگری مثل نعناع، ریحان، خزه درخت بلوط، شمعدانی و رزماری ادامه پیدا می‌کند. در نهایت، رایحه این عطر با کهربا و نعناع هندی به ثبات می‌رسد.

پیشنهاد بررسی: خرید ادکلن مردانه با ماندگاری بالا

تام فورد بو د ژور ادو پرفیوم
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر کلیک کنید

2. کارون پور آن هوم (پورانهوم) (Caron Pour Un Homme)

عطر پور آن‌ هوم از برند کارون، محصولی بسیار آنتیک و کلاسیک و تولید سال 1934 می‌باشد، که با رایحه‌ای بسیار ساده و خلوت، ترکیب اسطوخودوس، وانیل و مشک را به رخ می‌کشد. عطر کارون پور آن هوم معتدل در گروه بویایی روایح معطر طبقه‌بندی می‌شود و طوری طراحی شده است که تمام اجزای آن، حس خنکا و آرامش را القا کنند. تاثیر بوی عطر برای خلق و خوی با طراحی ساده و منحصر به فرد شیشه و رنگ سبز روشن آن بسیار موثرتر است.

کارون پور آن هوم (پورانهوم)
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

3. لالیک له اینسومیس ما فورس (Lalique L’Insoumis Ma Force)

عطر له اینسومیس ما فورس، محصولی بسیار خاص و منحصر به فرد از برند لالیک است که طبعی خنک داشته و در گروه بویایی چوبی معطر طبقه‌بندی می‌شود. نت‌های به کار رفته در این عطر تلخ مردانه شامل رایحه لیمو ترش، سیب، هل، مرکبات، اسطوخودوس، رزماری، برگ بنفشه، کهربا، روایح چوبی و چوب کشمیر می‌باشد و وجود نت‌های گیاهی آرامش‌بخش مثل اسطوخودوس و رزماری در کنار فضای شاد مرکباتی آن، ترکیبی بسیار عالی و محبوب برای کمک به حفظ خلق و خوی مثبت و سلامت روان می‌باشد.

 

 

لالیک له اینسومیس ما فورس
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

4. ژان پل گوتیه له مل (Jean Paul Gaultier Le Male)

عطر له مل یکی از محبوب‌ترین عطرهای برند ژان پل گوتیه است که از 1995 تا به امروز، از جمله پرطرفدارترین عطرهای خنک جهان محسوب می‌شود. این عطر خنک مردانه در گروه بویایی چوبی شرقی فوژه طبقه‌بندی می‌شود. حال و هوای چوبی و مرکباتی عطر ژان پل گوتیه له مل بسیار خوشایند بوده و حس قدم زدن در یک جنگل بارانی را القا می‌کند. تاثیر عطر بر سلامت روان از نت‌های ترنج، اسطوخودوس، نعناع، هل، گیاه درمنه، دارچین، زیره، شکوفه پرتقال، دانه تونکا، کهربا، وانیل، سدر و چوب صندل سفید نشأت می‌گیرد.

پیشنهاد مطالعه: برترین انواع ادکلن مناسب قرار عاشقانه

ژان پل گوتیه له مل
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

5. دانهیل فرش (Dunhill Fresh)

برند دانهیل یک برند انگلیسی است، که سری عطرهای دانهیل ساخت این برند در جهان بسیار محبوب شده است. عطر مردانه دانهیل فرش یکی از عطرهای این سری می‌باشد. این عطر طبعی خنک و رایحه‌ای چوبی دارد. روایح چوبی بسیار آرامبخش بوده و استفاده از این عطر خنک می‌تواند در فصل تابستان جلوی گرمازدگی و کلافگی شما را بگیرد. دانهیل فرش از عطرهای انرژی مثبت، خوش‌بو شامل نت‌های شادی‌آور بسیاری مثل اسطوخودوس، فریزیا ، ترکیبات سبز، سالویا، نعناع، ریحان، فریزیا، بنفشه، زنبق، گل ابریشم، کهربا، نعناع هندی، کومارین، خزه درخت بلوط، خس‌خس و سدر می‌باشد و از بهترین گزینه‌ها برای استفاده در فصل تابستان می‌باشد.

دانهیل فرش
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

6. کازاموراتی زرجف مفیستو جنتیلومو (Casamorati Xerjoff Mefisto Gentiluomo)

تاثیر بوی عطر برای خلق و خوی را با مفیستو جنتیلومو، از عطرهای محبوب سری کازاموراتی از برند سرژف خواهید چشید. این عطر طبعی خنک داشته و در گروه بویایی مرکباتی معطر می‌باشد. این عطر شیرین مردانه و رایحه مرکباتی آن، انتخاب بسیاری از افراد برای استفاده در فصل بهار و تابستان می‌باشد. نت‌های ترنج، لیمو ترش، اسطوخودوس، گریپ فروت، رز، بنفشه، زنبق، مشک، کهربا و سدر در ساختار رایحه این عطر، باعث ایجاد حس و حال شاداب و پرانرژی می‌شود و به حفظ سلامت روان کمک می‌کند.

یک ویدئو اختصاصی در وصف بهترین عطر برای سلامت روان، توسط تیم تخصصی خلیفه‌چی تدوین کرده‌ایم. برای مشاهده ویدئو عطر کازاموراتی زرجف مفیستو جنتیلومو وارد صفحه محصول شوید.

زرجف مفیستو جنتیلومو
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

7. جگوار فور من (سبز) (Jaguar For Men)

عطر جگوار مردانه – معروف به جگوار سبز – محصولی بسیار کلاسیک و آنتیک از برند جگوار بوده و از سال 1988 یکی از خاص‌ترین عطرهای معتدل جهان محسوب می‌شود. عطر جگوار فور من در گروه بویایی مرکباتی معطر طبقه‌بندی می‌شود. نت‌های مرکباتی بسیاری در این به مشام می‌خورند. در کنار این نت‌های مرکباتی، راحیه گیاهان آرامش بخش نیز حس می‌شود. این نت‌ها شامل ترنج، نارنگی ماندارین، پرتقال، اسطوخودوس، ترکیبات سبز، ریحان، گریپ فروت، بادیان رومی، آویشن، دارچین چینی، رز، سالویا، شمعدانی، میخک صدپر، یاس، دارچین، زیره، جوز، درخت نراد، گل پنجه مریم، دانه تونکا، مشک، کهربا، وانیل، نعناع هندی، خزه درخت بلوط، سدر، چوب صندل سفید، چرم، تنباکو و سرخس می‌باشند.
این عطر با رایحه اسطوخودوس، رایحه نسبتاً شلوغ و پیچیده‌ای دارد و همین امر باعث می‌شود تا عطری بسیار اسرار آمیز باشد و رایحه‌ای لایه لایه داشته باشد که هر لحظه شگفتی جدیدی را در خود دارد.

جگوار فور من (سبز)
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

8. ایسی میاکه لو بلو دیسه (Issey Miyake L’Eau Bleue D’Issey)

عطر بلو از برند ژاپنی ایسی میاکه، عطری از سری d’lssey بوده و از جمله عطرهای بسیار خاص با طبع معتدل و گروه بویایی چوبی معطر می‌باشد. عطر ایسی میاکه لو بلو دیسه با فضای چوبی – مرکباتی یکی از خوش‌بوترین رایحه‌های جهان را از آن خود کرده است. و با نت‌های دلنشین نارنگی ماندارین، پرتقال، رزماری، لیمو ترش سبز، اسطوخودوس، زنجبیل، سرو، فلفل صورتی، دانه سرو کوهی، کهربا، نعناع هندی، خزه درخت بلوط، سدر و چوب صندل سفید، از جمله عطرهای انرژی مثبت است که می‌تواند در حفظ خلق و خوی بسیار موثر باشد.

ایسی میاکه لو بلو دیسه
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

جمع‌بندی

عطری که استفاده می‌کنید، بخشی از استایل شما را تشکیل می‌دهد. همان‌طور که لباس می‌تواند در اعتماد به نفس شما تاثیرگذار باشد، عطر نیز همچنین تاثیری را روی روان شما می‌گذارد. در نتیجه، مهم‌ترین امر در انتخاب عطر مناسب، این است که شما با رایحه آن عطر ارتباط بگیرید و احساس راحتی کنید. عطر خود را بشناسید، تا بدانید به طور معمول چه رایحه‌هایی نظر شما را جلب می‌کند و چه نت‌هایی به شخصیت شما بیشتر می‌خورد.
این امر موجب می‌شود که بتوانید هر بار مناسب‌ترین مورد را برای خود انتخاب کنید. خلیفه‌چی همواره در تلاش است تا بهترین و جامع‌ترین مطالب را جهت کمک به شما در انتخاب عطر مناسب، گردآوری و تنظیم کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب سایت خلیفه‌چی مراجعه فرمایید.

اشتراک‌گذاری در :

دسته‌بندی‌ها

مطالب پربازدید

دیدگاهتان را بنویسید