در یک قرار کاری از چه ادکلنی استفاده کنیم؟

در یک قرار کاری یا مصاحبه شغلی از چه عطری استفاده کنیم؟

یکی از مسائلی که پیش از یک قرار کاری و مصاحبه شغلی، ذهن شما را به خود مشغول کند و تصمیم گیری در خصوص آن برایتان دشوار باشد و تردید داشته باشید اینست که آیا استفاده از عطر یا ادکلن در مصاحبه شغلی اشکالی ندارد؟

خرید عطر
در نظر داشته باشید که به طور معمول، چند ویژگی در مورد یک نامزد وجود دارد که در طول – و بعد از مصاحبه – برای یک کارفرما متمایز و به یاد ماندنی میباشند. این ویژگی ها شامل: به گرمی دست دادن ، تماس چشمی ، سبک گفتار و رایحه یک داوطلب برای گرفتن جایگاه شغلی مورد نظر است. بسیاری از افراد حرفه ای ،در پست و جایگاه های شغلی متفاوت و متنوع  زن و مرد ، به عنوان بخشی از برنامه روزانه آرایشی خود از عطر و ادکلن استفاده می کنند. خواه در دفتر یا درملاقاتهای کاری در سطح شهر و سا حتس در هنگام دورکاری و در منزل!”بوی خوب” ، با وضعیت ، ثروت ، رسمیت ، جذابیت و عزت نفس همراه است (خصوصیاتی که محتمل است فرد با استفاده از رایحه مناسب عطر دلخواه خود به آنها دست یابد). این مسئله، می تواند به ما احساس زیبائی ، اغواگری و خوش تیپی  بدهد و احساسات و خاطرات مثبت را برانگیزد.

 

با توجه به این تأثیر قدرتمند میزان دلبستگی بین افراد و عطرهای آنها بسیار زیاد است. اما آیا استفاده از عطر یا ادکلن برای قرد در مصاحبه شغلی مشکلی ندارد؟

به عنوان یک قاعده کلی معمولا گفته شده است که  داوطلبان باید در مصاحبه های شغلی استفاده از عطر و بوی خوش خودداری کنند. این توصیه به سطح دستوری و درخواست کتبی و رسمی در فرآیند مصاحبه نمی رسد ، اما باید با توجه به ریسک و نتایج بالقوه که شما را درگیر خواهند کرد توجه لازم را داشته باشید.

ممکن است عجیب به نظر برسد که میل ساده برای استفاده از بوی خوب عطر و ادکلن در هنگام مصاحبه می تواند مصاحبه شغلی را به خطر بیاندازد. اما باید بدانید که غیرممکن نیست و بله  می تواند موقعیت شما را دچار مخاطره سازد! چرا که حس بویایی انسان، حساس ترین حس است و تحقیقات نشان داده است که  بویایی ، احساسی است که اغلب با خاطرات احساسی ما مرتبط است ، خوب یا بد ! بنابراین حتی اگر عطر و بوی شخصی شما لذت را به همراه آورد ، نمی توانید واکنش مصاحبه گر را پیش بینی کنید. 

اگر این واکنش منفی باشد ، احتمال دارد که به موقعیت شما آسیب برساند. زیرا مانند سایر آداب اجتماعی مرسوم در مصاحبه شغلی مانند محکم یا شل دست دادن که هرکدام برداشت خاصی از سوی مصاحبه گر به همراه دارد ، افراد ممکن است عطر و بوی خاصی را همراه با خاطرات نامطبوعی به یاد آورند. عطری که به همان اندازه که در نظر شما دلپسند و خوشایند است اما در نظر مصاحبه گر می تواند توهین آمیز تلقی شود و یا بیش از حد استفاده شود یا رایحه تندی داشته باشد.  علاوه بر این ، حس بویایی فرد در زمان های مختلف روز و ماه ، افزایش و یا کاهش می‌یابد. بنابراین زمان بندی نامناسب می تواند برای پوزیشن شغلی مورد درخواست شما خطرآفرین باشد.

در مقابل ایده دیگری هم هست که استفاده از عطر و ادکلن را به همراه قواعد و ظریف کاری های لازم توصیه می کند؛
ایده‌ای که اظهار دارد:
باید بدانید که پوشیدن عطر در مصاحبه شغلی مسئله ظریفی است و نیاز به فکر بیشتری دارد نسبت به زمانی که شما از  یک اسپری بطور معمول استفاده می‌کنید ، دقیقاً مانند استفاده از عطر در طول تابستان. به محض دریافت خبر دعوت شدن به مصاحبه شغلی ، مانترا شما باید اینگونه باشد: جذابیت شخصی و غلظت وسبکی عطر را با مناسبات شغلی خود معین کنید! این لایت موتیف است که به شما کمک می کند رایحه مناسب را انتخاب کرده و کاربرد آن را متعادل کنید. برای روز مصاحبه خود، عطری که امضای خودتان است را فراموش کنید و به ادکلن و عطری که استفاده می کنید از نظر جسارت ، تعادل ، حرفه ای بودن و شادابی فکر کنید. شما نمی خواهید یک بطری کامل از عطر را در یک روز مصرف کنید و بنابراین حضور خود را به کل ساختمان اعلام کنید.

اگر عطر شما با روایح تند و ماندگاری بالا در فضا و روی لباستان باقی بماند ، جذابیت شما سلب می شود. در عوض، پیشنهاد می شود رایحه عطر شما سبک ، در عین حال اسپرت و ملایم باشد و ماندگاری آن در هوا طولانی مدت و آزار دهنده نباشد. چرا که شما با عطر خود ،ناخودآگاه این پیام را ارسال خواهید کرد: من اینجا هستم زیرا من لیاقت این فرصت را دارم که به شما نشان دهم می توانم ضمن عضویت در این شرکت تغییراتی ایجاد کنم.

 

در اینجا تیم خلیفه چی چند آیتم مناسب برای استفاده روزانه و کژوال که در محیط کار و قرارهای کاری قابل استفاده است به شما معرفی می کند:

ادکلن دانهیل سنچری مردانه ، ادو پرفیوم تلخ و خنک مردانه زیرگروه بویایی آروماتیک ادویه ای

Dunhill Century دانهیل سنچری
Dunhill Century

 

 

ادکلن تام فورد گری وتیور ادوپرفیوم مردانه  با رایحه تلخ و معتدل، زیرگروه بویایی چوبی ادویه ای، مناسب جلسات کاری و مهمانی  برای مصرف روزانه و کژوال مورد استفاده در فصول بهار و تابستان و پاییز

TOM FORD grey Vetiver 100 ml

 

ادکلن نارسیسو رودریگز نارسیسو ادو پرفیوم ، زنانه با رایحه شیرین و گرم و زیرمجموعه گروه بویایی گلی چوبی مُشکی،روزانه و کژوال و مناسب قرار ها و جلسات کاری و مهمانی های رسمی و توصیه میشود در فصول سرد سال از ان استفاده کنید

narciso rodriguez Narciso EDP 90ml

ادکن لالیک لیوینگ ادوپرفیوم زنانه  با رایحه شیرین و معتدل و زیرگروه بویایی گلی چوبی مشکی مناسب برای مصرف روزانه و کژوال و قرارها جلسات کاری و آکادمیک و چهار فصل مورد استفاده قرار می گیرد.

Lalique Living 100 ml

 

ادکلن هورس بال پیونی این ادوپرفیوم زنانه، با رایحه‌ای نزدیک به شنل کوکو مادمازل بوده و با رایحه شیرین معتدل مناسب برای قرارهای کاری و مصارف روزانه و کژوال است

HORSEBALL Peony 100 ml

برای مشاهده لیست کامل عطرهای پیشنهادی از لینک زیر استفاده کنید :

لیست عطرهای پیشنهادی برای جلسات اداری یا مصاحبه شغلی

اشتراک‌گذاری در :

دسته‌بندی‌ها

مطالب پربازدید

دیدگاهتان را بنویسید

در یک قرار کاری یا مصاحبه شغلی از چه ادکلنی استفاده کنیم؟ | خلیفه چی