بهترین عطرهای یونیسکس

بهترین عطرهای یونیسکس [مشترک زنانه و مردانه]

این روزها عطرها از منظرهای مختلف، به دسته‌های گوناگونی تقسیم می‌شوند. یکی از دسته‌بندی‌های بسیار مهم که بیشترین تاثیر را روی انتخاب مخاطبان عطر و ادکلن می‌گذارد، دسته بندی عطرها بر اساس جنسیت است. عطرها به سه دسته عطرهای زنانه، عطرهای مردانه و عطرهای یونیسکس تقسیم می‌شوند و عطرهای زیرشاخه هر کدام از این دسته‌ها، بعضی ویژگی‌های مشترک با یکدیگر دارند. در این مقاله از خلیفه‌چی قصد داریم دسته‌بندی عطرهای یونیسکس را بررسی کرده و بهترین عطر و ادکلن های مشترک زنانه و مردانه را به شما معرفی کنیم.

عطر یونیسکس چیست ؟

واژه ” یونیسکس ” در لغت به معنی ” تک جنسیت ” می‌باشد، اما کاربرد این کلمه در دنیای مد، عطر و ادکلن، مفهوم دیگری را می‌رساند. عطرهای یونیسکس، که به آن‌ها Gender – Neutral نیز گفته می‌شود، عطرهایی هستند که برچسب هیچ جنسیتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد. در نتیجه، عطرهای یونیسکس فارغ از جنسیت ساخته شده و هر فردی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.

وقتی در قرن 18 و 19 میلادی برای اولین بار محصولی تحت عنوان ” عطر ” به بازار عرضه شد، تنها چند نسخه محدود از آن وجود داشت که بیشتر اشراف و بزرگ‌ زادگان از آن‌ها استفاده می‌کردند. بنابراین دسته‌بندی تحت عنوان زنانه و مردانه وجود نداشت و همه افراد با هر جنسیتی که داشتند، از یک نوع عطر استفاده می‌کردند. در نتیجه در آن زمان تنها عطرهای موجود، عطرهای یونیسکس بودند. با گسترش صنعت عطر و ادکلن و هم‌پا شدن آن با صنعت مد، کم‌کم تولیدات عطر هم به دسته‌های زنانه و مردانه کشیده شد.

هدف از تولید عطرهای یونیسکس چیست ؟

علی‌رغم این‌که اکثریت مردم با قرار گرفتن عطرها در دو دسته زنانه و مردانه، موافق و خوشنود بودند، عده‌ای نیز این عمل را ایجاد محدودیت بیجا و بیش از حد برای استفاده از عناصر طبیعی و لذت بردن از آن‌هاست. عده‌ای با شعار ” بوها جنسیت ندارند ” وارد کار شدند و در نهایت این جنبش بین مردم همه‌گیر شد و تولید کنندگان عطر و ادکلن را بر آن داشت که دسته دیگری را نیز وارد محصولات خود کنند تا بتوانند مخاطبان بیشتری را راضی نگه دارند. بدین ترتیب تولیدات عطرهای یونیسکس یا فضایی اسپرت و معمولاً معتدل و به دور از تندی و تلخی عطرهای مردانه و شیرینی زیاد عطرهای زنانه، در صنعت عطر و ادکلن آغاز شد که نتایج آن بسیار مورد استقبال واقع شد.

سرفصل مقاله:

  • میسون فرانسیس کورکجان باکارات رژ
  •  نیشانه هاجیوات
  • کلایو کریستین جامپ اپ اند کیس می هدونیستیک
  • اورتو پاریسی مگاماره
  • سرژف اربا پورا
  • پارفومز د مارلی هالتان
  • سرژف الکساندریا دو
  • جووی پاریس پرایوت لیبل
  • تام فورد لاست چری
  • فردریک مال کارنال فلاور

معرفی بهترین عطرهای زنانه و مردانه

1. میسون فرانسیس کورکجان باکارات رژ (Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540)

ادو پرفیوم باکارات رژ، یکی از انواع بهترین عطر یونیسکس می‌باشد که رایحه‌ای گرم و بسیار اسرار آمیز دارد. عطر میسون فرانسیس کورکجان باکارات رژ با گروه بویایی شرقی گلی، حال و هوایی بسیار شاعرانه داشته که طراحی ساده اما چشم‌نواز شیشه آن به این حس جان می‌بخشد. نت‌های یاس، زعفران، سدر، درخت نراد در این عطر، اصالتی شرقی را به همراه دارد.

میسون فرانسیس کورکجان باکارات رژ
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

2. نیشانه هاجیوات (Nishane Hacivat)

بهترین ادکلن مردانه و زنانه از برند ترکیه‌ای نیشان، که عطرهای بسیار خاصی تولید می‌کند. عطر هسیوات یا با تلفظ دیگر، هاجیوات، یکی از عطرهای خنک این برند بوده که رایحه‌ای چایپری و مدیترانه‌ای دارد. این عطر نیشانه از نت‌های میوه‌ای – مرکباتی ترنج، گریپ فروت، آناناس شروع شده و با کمی رایحه چوبی و طبیعی، مثل نعناع هندی، سدر، خزه درخت بلوط، روایح چوبی به ثبات می‌رسد.

یک ویدئو اختصاصی توسط تیم تخصصی خلیفه‌چی،در وصف حس زیبای ناشی از اسپری عطر نیشانه هاجیوات تدوین کرده‌ایم. برای مشاهده ویدئو آن وارد صفحه محصول شوید.

نیشانه هاجیوات
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

3. کلایو کریستین جامپ اپ اند کیس می هدونیستیک (Clive Christian Jump Up And Kiss Me Hedonistic)

سال‌ها پیش عطری به نام هدونستیک توسط برند عطر کلایو کریستین به بازار عرضه کرده بود، که به دلیل استقبال چشمگیر مخاطبان از آن، در سال 2021 ورژن جدیدی از آن را تحت عنوان جامپ اند کیس می، روانه بازار کرد. این ادکلن مشترک زنانه و مردانه کاملا معتدل، رایحه بسیار پیچیده اما شاداب و رهایی داشته، که به سان شوق و سرزندگی دوران نوجوانی، به شما احساس طراوت و تازگی می‌بخشد.
نت‌های به کار برده شده در  عطر کلایو کریستین هدونیستیک ترنج، نارنگی ماندارین، لیمو ترش، بهار نارنج، گریپ فروت، ریشه زنبق، یاس، تنباکو، پاپیروس، سالویا اسکلاریا، برگ بنفشه، مشک، کهربا، وانیل، نعناع هندی، خزه درخت بلوط، خس‌خس، چوب صندل سفید، چرم، لابدانیوم، چای میت، آلبالو، دانه تونکا و چوب کشمیر هستند.

پیشنهاد مطالعه: بهترین و پرفروش ترین عطرهای ملایم و معتدل

کلایو کریستین جامپ اپ اند کیس می هدونیستیک
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

4. اورتو پاریسی مگاماره (Orto parisi Megamare)

یک عطر مشترک زنانه و مردانه دیگر با نام معروف مگاماره، این عطر همچنین از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین عطرهای برند اورتو پاریسی قلمداد می‌شود. این ادکلن مشترک زنانه و مردانه با طبع معتدل، رایحه‌ای مرکباتی – آبزی داشته که آن را تبدیل به یکی از خوشبوترین و خاص‌ترین عطرها تبدیل کرده است. نت‌های به کار رفته در عطر ارتو پاریسی مگاماره شامل آب دریا، پرتقال، بنفشه، فلفل، آب، آب دریا، اسطوخودوس، ترکیبات سبز، جلبک دریایی، چای، نمک، مشک، خزه درخت بلوط، چوب صندل سفید و عنبر هستند.

یک ویدئو اختصاصی برای یک عطر با ماندگاری بالا، توسط تیم تخصصی خلیفه‌چی تدوین کرده‌ایم. برای مشاهده آن وارد صفحه محصول شوید.

اورتو پاریسی مگاماره
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

5. سرژف اربا پورا (Xerjoff Erba Pura)

یکی از شگفت‌انگیزترین عطرهای برند سرژف با رایحه‌ای شرقی، این عطر درست همانند طراحی مخملی و فیروزه‌ای رنگ شیشه خود، رایحه‌ای مخملی و لطیف و خنک دارد. عطر سرژف اربا پورا از نت‌های ترنج، پرتقال، لیمو ترش، میوه‌جات، مشک، کهربا و وانیل ساخته شده که آن را تبدیل به بهترین ادکلن مردانه و زنانه با رایحه میوه‌ای دنیا کرده است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین عطرهای خنک و شیرین زنانه

سرژف اربا پورا
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

6. پارفومز د مارلی هالتان (Parfums de Marly Haltane) 

عطری معطر و چوبی که فضایی گرم و باوقار بر آن حاکم است. عطر پارفومز د مارلی هالتین حال و هوایی نسبتاً اشرافی داشته و با نت‌های ترنج، اسطوخودوس، سالویا اسکلاریا، پرالین، زعفران، سدر، عود و هاله‌ای از سلطنت، نجابت و قدرت را در خود دارد.

در تیم تخصصی خلیفه‌چی یک ویدئو اختصاصی در وصف این عطر کم‌نظیر تدوین کرده‌ایم. برای مشاهده ویدئو وارد صفحه محصول شوید.

پارفومز د مارلی هالتان
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید​

7. سرژف الکساندریا دو (Xerjoff Alexandria 2)

رایحه‌ای شرقی و چوبی برای بهترین عطر مشترک زنانه و مردانه از برند سرژف، که ایده‌آل روزهای سرد زمستان است. نت‌های عطر سرژف الکساندر دو شامل سیب، اسطوخودوس، دارچین، اقاقیای پالیساندر، رز، سدر، گل برف، مشک، کهربا، وانیل، چوب صندل سفید و عود هستند که درست مثل سرخی شیشه این عطر سرژف، شور و شوقی آتشین و گرم را القا می‌کند.

سرژف الکساندریا دو
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

8. جووی پاریس پرایوت لیبل (Jovoy Paris Private Label)

عطر پرایوت لیبل از برند جووی پاریس نیز عطری گرم و شرقی است که رایحه چوبی آن، از جمله موارد زبان زد در بین ادکلن های مشترک زنانه و مردانه می‌باشد. عطر جوویپاریس پرایوت لیبل زمستانه با نت‌های خس‌خس، چرم، پاپیروس، نعناع هندی، چوب صندل سفید و لابدانیوم، احساس قدرت و صلابت را در مخاطب برمی‌انگیزد و برای مردان و زنان مستقلی طراحی شده است که همچون رنگ زرد و نارنجی شیشه این عطر فرانسوی ، با امید و شادمانی برای هدف خود می‌ایستند.

جووی پاریس پرایوت لیبل
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

9. تام فورد لاست چری (Tom Ford Lost Cherry)

لاست چری بهترین ادکلن مردانه و زنانه برند تام فورد می‌باشد که با رایحه‌ای شرقی گلی، فضایی تلفیقی از تلخی، شیرینی و ترشی دارد. عطر تام فورد لاست چری از نت‌های بادام، آلبالو، رز، یاس، دانه تونکا، خس‌خس، سدر، چوب صندل سفید و بلسان پرویی ساخته شده است، که وجود نت‌های بادام، آلبالو، رز و یاس در کنار یکدیگر موجب شده تا رایحه این عطر یکی از منحصربه فردترین رایحه‌ها بین تمامی عطرهای دنیا باشد. طراحی شیشه این عطر نیز بسیار با رایحه و اسانس‌های مورد استفاده در آن هماهنگ بوده و رنگ سرخ آن، بو و مزه ترش آلبالو و گیلاس را به خاطر انسان می‌آورد.

پیشنهاد مطالعه: برترین عطرهای برند تام فورد

تام فورد لاست چری
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر کلیک کنید

10. فردریک مال کارنال فلاور ( Frederic Malle Carnal Flower)

عطر کارنال فلاور از برند فردریک مال عطری خنک و گلی برای آقایان و بانوان است، که رایحه‌ای بسیار سبک داشته و احساس قدم زدن در فضای سرد و خوشبوی یک گل‌فروشی را به شما القا می‌کند. این عطر تابستانه، احساس شادابی و نشاط را در شما برمی‌انگیزد و با حس خنک و مرطوب خود، ریه‌های شما را باز می‌کند. بهترین عطر زنانه و مردانه با رایحه ترنج، مشک، یاس، نارگیل، گل یلانگ، شکوفه پرتقال، گل مریم، خربزه و اوکالیپتوس شامه شما را نوازش می‌کند.

فردریک مال کارنال فلاور
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا ده نمونه از بهترین عطرهای یونیسکس جهان را به شما معرفی کنیم. امید است که این مطلب برای شما مانند راهنمایی باشد و در انتخاب و خرید مناسب، به شما کمک کند. در آخر لازم است به این اشاره کنیم که در نهایت، لازم نیست برای خرید عطر، لباس، اکسسوری و … خود را به جنسیت محدود کنید. عطر شما می‌تواند فارغ از معیارهای مشخص برای جنسیت‌های مختلف، هر آن چیزی باشد که شما می‌پسندید. برای کسی اطلاعات بیشتر، اطلاع از قیمت‌ها و ثبت سفارش می‌توانید به وب سایت خلیفه‌چی مراجعه فرمایید.

اشتراک‌گذاری در :

دسته‌بندی‌ها

مطالب پربازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بهترین عطر یونیسکس | 10 ادکلن مشترک زنانه و مردانه