عطر آمواج اپوس 14 رویال توباکو

بهترین عطر مردانه با ماندگاری بالا

انواع عطرهای تولید شده توسط برندهای بزرگ و معتبر، از ویژگی‌های مختلفی برخوردار هستند که با آن ویژگی‌ها از یکدیگر تمایز و تشخیص داده می‌شوند. یکی از این ویژگی‌ها، ماندگاری عطرها است. ماندگاری در عطر در واقع بیان‌کننده مدت زمانی است که عطر پس از اسپری شدن، روی لباس یا پوست شما می‌ماند. این مدت زمان بسته به عوامل مختلفی برای هر عطر متفاوت است، در نتیجه می‌توان گفت که برخی عطرها ماندگاری بالا، برخی متوسط و برخی ماندگاری پایینی دارند. در این مقاله از خلیفه‌چی قصد داریم به ماندگاری عطرها و معرفی بهترین عطر مردانه با ماندگاری بالا بپردازیم.

گاهی برای انتخاب بهترین گزینه نیاز به تست چندین عطر و ادکلن است تا از میان انبوه این روایح دلنشین رایحه‌ای باب میل خود را انتخاب کنید. پیشنهاد ما خرید دکانت عطر اصل در حجم‌های 2، 5 و 10 است تا پس از تست کامل عطر در منزل و بررسی رایحه و ماندگاری آن، نسبت به خرید حجم اصلی عطر اقدام فرمایید.

سرفص مقاله:

ماندگاری در عطر چیست و به چه عواملی بستگی دارد؟

معرفی بهترین عطرهای مردانه با ماندگاری بالا

  • آمواج اینترلود 53
  • یونیک لاکچری کوتای
  • اورتو پاریسی مگاماره
  • آمواج اوپوس 14 رویال توباکو
  • لویی ویتون امبر نومد
  • ادو پرفیوم باکارات روژ 540
  • آکدنیز یونیک لاکچری
  • ژان پل گوتیه له مل الکسیر
  • سرژف الکساندریا 2
  • تام فورد نویر اکستریم

ماندگاری در عطر چیست و به چه عواملی بستگی دارد؟

ماندگاری در عطر به مدت زمانی اشاره دارد که عطر بعد از اسپری کردن روی پوست یا لباس می‌ماند. این مدت زمان می‌تواند از چند ساعت تا چند روز متغیر باشد و موارد بسیار زیادی در آن دخیل هستند. عواملی که بر ماندگاری عطر تأثیرگذار هستند شامل موارد زیر می‌شوند:
1. ترکیبات شیمیایی: ترکیبات مختلف در عطرها تأثیر زیادی بر ماندگاری آن‌ها دارد. برخی ترکیبات ماندگاری بالاتری دارند و برخی دیگر به سرعت بوی عطر را از دست می‌دهند. به طور عمده، هر چه ترکیبات یک عطر طبیعی‌تر باشد، ماندگاری بالاتری نیز دارد. همچنین برخی نت‌ها ماندگاری بیشتری نسبت به دیگر نت‌ها دارند.
2. غلظت عطر: مهم‌ترین عامل موثر در ماندگاری عطرها، غلظت آن‌ها است. غلظت یک عطر، بیانگر درصد اسانس روغنی آن در ترکیبات است. بدیهی است که عطرهای با غلظت بالا ماندگاری بیشتری دارند. عطرها از چند درجه غلظت، مانند پرفیوم، ادو پرفیوم، ادو تویلت تشکیل می‌شوند.
3. نوع پوست: جنس و نوع پوست فرد و میزان دمای بدن او نیز می‌تواند بر ماندگاری عطر تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال، پوست‌های چرب جذب کمتری از عطرها داشته و همچنین افرادی که بدنشان گرم‌تر است، رایحه عطر را در مدت زمان کمتری روی پوست خود نگه می‌دارند.
4. دمای هوا: دمای هوا نیز بر ماندگاری عطر تاثیرگذار است؛ عطر در دمای بالا فرار است، در نتیجه هر چه هوا گرم‌تر باشد، ماندگاری عطرها نیز کمتر است.

معرفی بهترین عطرهای مردانه با ماندگاری بالا

1. آمواج اینترلود 53 (Amouage Interlude 53)

آمواج اینترلود 53 یک عطر مردانه با ماندگاری بالا با رایحه منحصر به فرد و مجلل، رایحه‌ای بسیار خاص و فریبنده دارد. تمام لایه‌های رایحه آن به نوبت احساس می‌شود و ترکیب پیچیده نت‌هایش را به رخ می‌کشد. رایحه این عطر چوبی ترکیبی از مرکباتی مثل ترنج، گیاهانی مثل فلفل قرمز شیرین، مرزنجوش، روایح دودی، چوبی، عودی و چرمی است و فضایی بسیار گرم و دلپذیر و خواستنی را می‌سازد. استفاده از عطر آمواج اینترلود 53 اشرافی شرقی احساس اعتماد به نفس و پیچیدگی را به همراه دارد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین عطرهای صابونی و پودری

ادکلن آمواژ اینترلود 53
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر کلیک کنید

2. یونیک لاکچری کوتای (Unique Luxury Kutay)

عطر کوتای از برند یونیک لاکچری، عطری مملو از نت‌های عجیب و غریب و حسی است که القاکننده احساس ماجراجویی و تجمل می‌باشد. عطر یونیک لاکچری کوتای رایحه‌ای گرم، پر جنب‌و‌جوش و نشاط آور دارد، که از نت‌های متنوعی از جمله نت‌های مرکباتی ترنج و لیمو ترش، در کنار ویسکی و داوانا و همچنین نت‌های شیرینی مثل عود، وانیل و کارامل تشکیل شده است این ادکلن خوشبو مردانه با ماندگاری بالا، برای کسانی که از برجسته و متمایز به نظر رسیدن لذت می‌برند، می‌تواند انتخابی بسیار عالی و تشریفاتی باشد.

یونیک لاکچری کوتای
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

3. اورتو پاریسی مگاماره (Orto Parisi Megamare)

یک ادکلن مردانه با ماندگاری بالا، بسیار دلچسب و خنک، الهام گرفته از دریا است و رایحه‌ای تازه و آبزی دارد که جوهر اقیانوس را به تصویر می‌کشد. نت‌های آب دریا، جلبک دریایی، ماسه و در کنار آن‌ها مرکباتی مثل پرتقال و گل‌هایی مثل بنفشه، رایحه عطر اورتو پاریسی مگاماره تشکیل شده است و حس و حالی بسیار سرزنده، سرشار از انرژی و پر از حس طبیعت دارد. استفاده از عطر مگاماره احساس شادابی، نشاط و ارتباط با طبیعت را منتقل می‌کنند. همچنین از جمله عطرهای پودری است که حس تمیزی را ایجاد کرده و در عین طبع خنک، ماندگاری بسیار خوبی نیز دارد.

یک ویدئو اختصاصی برای بهترین عطر مردانه با ماندگاری بالا توسط تیم تخصصی خلیفه‌چی، برای مشاهده ویدئو محصول وارد صفحه محصول شوید.

اورتو پاریسی مگاماره
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

4. آمواج اپوس 14 رویال توباکو (Amouage Opus XIV Royal Tobacco)

عطر اوپوس 14 رویال توباکو از برند عطر آمواج، ترکیبی مجلل از تنباکو، ادویه‌ها و نت‌های چوبی بسیار خوشبو و غنی است. استفاده از عطر آمواج اپوس 14 رویال توباکو القاکننده احساس گرما، راحتی و پیچیدگی است. در عین این‌که رایحه نسبتاً خلوت و منسجمی دارد و نت‌ها به خوبی در کنار هم نشسته‌اند، این عطر مردانه با ماندگاری بالا رایحه‌ای بسیار پررنگ و مجلل دارد و برای کسانی که عطری عمیق و دلپذیر را برای خود می‌پسندند بسیار مناسب است.

پیشنهاد مطالعه: پس از اسپری عطر مچ دست را بمالیم؟

آمواج اپوس 14 رویال توباکو
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

5. لویی ویتون امبر نومد (Louis Vuitton Omber Nomede)

ترکیبی پیچیده از عنبر، مشک و ادویه‌جات در یک ادکلن مردانه معروف با ماندگاری بالا. این عطر شیرین مردانه از نت‌های بسیار خاصی از جمله لوبان، رز، شمعدانی، روایح دودی، عود، تمشک، زعفران، چوب درخت قان و چوب عنبر ساخته شده است، که باعث تشکیل رایحه‌ای رمزآلود و بسیار اغواکننده شده و در کنار احساس جذابیت، ظرافت را نیز القا می‌کند. عطرلویی ویتون امبر نومد رایحه‌ای مجلل و بسیار ویژه داشته و برای استفاده در موقعیت‌های رسمی بسیار مناسب است.

لویی ویتون امبر نومد
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

6. میسون فرانسیس کورکجان باکارات رژ (Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540)

عطر 540 باکارات روژ، عطری تلفیقی با سبک کلاسیک – مدرن است، با رایحه ترکیبی منحصر به فرد از نت‌های گلی، چوبی و کهربا. این ادکلن مردانه با ماندگاری بالا حس و حالی پر اعتماد به نفس، خاص، اشرافی و مجلل دارد و استفاده از آن باعث می‌شود در یک جمع بدرخشید. رایحه این عطر بسیار پررنگ و متمایز بوده و همین امر 540 باکارات روژ را به عطری تبدیل می‌کند که می‌توان آن را در موقعیت‌های رسمی و در حین سخنرانی و اظهار نظر استفاده کرد و بدانید که تاثیر به‌سزایی در دیده شدن شما می‌گذارد.

یک ویدئو اختصاصی در وصف عطر جنجالی، توسط تیم تخصصی خلیفه‌چی، برای مشاهده ویدئو محصول وارد صفحه محصول شوید.

فرانسیس کورکجان باکارات رژ 540
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

7. آکدنیز یونیک لاکچری (Akdeniz Unique Luxury)

عطر آکدنیز از برند ترکیه‌ای یونیک لاکچری، عطری معطر آبزی و الهام گرفته از منطقه مدیترانه است، که رایحه‌ای شاداب و نشاط آور دارد. عطر یونیک لاکچری آکدنیز سبک و خنک، از نت‌هایی مانند آب دریا، مرکبات، اسطوخودوس، آویشن، آناناس و … ساخته شده است و همین امر باعث شده که عطری بسیار سرزنده، پر از انرژی و جوانانه باشد. این عطر خنک مردانه با ماندگاری بالا برای استفاده روزمره بسیار مناسب بوده و می‌تواند تاثیر بسیار خوبی روی روحیه شما بگذارد. همچنین به دلیل ماندگاری بالا، ساعت‌های زیادی روی تن و لباس شما می‌ماند.

یونیک لاکچری آکدنیز
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

8. ژان پل گوتیه له مل الیکسیر (Jean Paul Gaultier Le Male Elixir)

له مل الکسیر ترکیبی شیرین و تند از وانیل، دارچین و عنبر است. بهترین ادکلن مردانه با ماندگاری بالا که از جوانانه‌ترین عطرهای این برندموفق است. رایحه آن به شما احساس بازیگوشی، اعتماد به نفس و پر از احساس جوانی و شادابی می‌دهد. عطر ژان پل گوتیه له مل الیکسیر برای استفاده روزمره، مهمانی‌های رسمی و قرارهای عاشقانه بسیار مناسب است.

پیشنهاد مطالعه: پرطرفدارترین و بهترین ادکلن های مردانه

ژان پل گوتیه له مل الیکسیر
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

9. سرژف الکساندریا 2 (Xerjoff Alexandria 2)

این عطر ترکیبی مجلل از مرکبات، گل‌ها و چوب است. عطری پر از ظرافت، در عین حال پیچیده و احساسی. یک عطر ماندگاری بالا مردانه بسیار کلاسیک، که در عین مجلل و شیک بودن، احساس راحتی بسیار زیادی را در خود دارد و و برای کسانی که از رایحه‌ای باکیفیت و همه کاره استقبال می‌کنند عالی است. عطر سرژف الکساندریا 2 با گروه بویایی شرقی چوبی به عنوان یک عطر یونیسکس معرفی شده است.

یک ویدئو اختصاصی در وصف این محصول شیک، برای مشاهده ویدئو تیم تخصصی خلیفه‌چی وارد صفحه محصول شوید.

سرژف الکساندریا دو
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

10. تام فورد نویر اکستریم (Tom Ford Noir Extreme)

نویر اکستریم از برند آمریکایی عطر تام فورد ترکیبی تند و برجسته از عود، وانیل و هل است. این عطر چوبی – ادویه‌ای سرشار از احساس ابهت و قدرت است و استفاده از آن می‌تواند جاذبه‌های مردانه شما را دو چندان کند. عطر تام فورد نویر اکستریم از شما مردی مرموز و اغواگر می‌سازد و با تندی جذاب خود، توجه‌ها را به شما جلب می‌کند. علاوه بر ماندگاری رایحه آن، حس و حال این عطر تا مدت‌ها در ذهن اطرافیان شما ماندگار می‌ماند.

تام فورد نویر اکستریم
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه زیر بزنید

سخن پایانی

شناختن ویژگی‌های مختلف عطرها قبل از خرید، نکته بسیار مهمی است که به شما کمک می‌کند عوامل مختلف را بررسی کرده و سپس از بین گزینه‌ها انتخاب کنید. ماندگاری یکی از عواملی است که بررسی آن مسئله مهمی بوده و باید به آن توجه کنید. سایر ویژگی‌های مورد بررسی در عطرها را می‌توانید در مطالب وب‌سایت خلیفه‌چی پیدا کنید.

اشتراک‌گذاری در :

دسته‌بندی‌ها

مطالب پربازدید

دیدگاهتان را بنویسید