معرفی ۱۲ ادکلن مخصوص فصل زمستان مردانه و زنانه

همانطور که برای شروع فصل زمستان باید لباس‌های گرم و مخصوص زمستان را تهیه کرد، انتخاب بهترین عطرهای مناسب زمستان نیز برای خانم‌ها و آقایان شیک‌پوش و با سلیقه، اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم قبل از خرید عطر و ادکلن مخصوص فصل زمستان با ویژگی‌هایی که باید داشته باشد، آشنا شوید و اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید. یکی از نکاتی که باید بدانید این است که حس بویایی در زمستان به مراتب حساسیت کمتری نسبت به فصول گرم سال دارد. در این مطلب از مجله عطر خلیفه چی، قصد داریم به معرفی و بررسی عطرهای زنانه و مردانه مناسب زمستان بپردازیم.

فهرست مقاله :

 • چه عطری برای فصل زمستان مناسب است؟
 • عطرهای مردانه مناسب زمستان
 • دولچه گابانا د وان ادوپرفیوم
 • مارلی پگاسوس
 • کازاموراتی 1888
 • باکارات رژ 540
 • دیور هوم پارفوم
 • لالیک امبر نویر
 • تق هرمس
 • عطرهای مناسب 
 • مارلیدلینا اکسکلوسیف
 • کازاموراتی لیرا
 • ایو سن لوران لیبر
 • کارولینا هررا گود گرل
 • لانکوم لا ویه ابل

چه عطری برای فصل زمستان مناسب است؟

در بررسی بهترین عطر زمستانی مردانه و زنانه، ابتدا باید گفت که رایحه‌هایی همچون بوی شکوفه، گل‌ها و گیاهان در فصل سرما کمتر در فضا احساس می‌شود. در عوض، در این فصل بوی آتش، میوه‌های زمستانی و پاییزی و چوب بیشتر به مشام می‌رسد و بوهایی مانند بوی چرم و ادویه، تا حدی تداعی کننده فصل زمستان و سرما برای ما هستند. در پاسخ به این سوال که چه عطری برای زمستان مناسب است؟ باید گفت در این فصل بهتر است از عطرهایی استفاده شود که در گروه بویایی چوب و چرم قرار دارند و در نت‌های آن‌ها از روایح میوه‌های زمستانی و پاییزی، ادویه‌های مختلف و صمغ درختان، چوب‌های معطر و چرم استفاده شده است؛ به طور کلی عطرهایی که حس لذت­‌بخش گرما را به دنبال خود دارند، جزو عطر و ادکلن های مناسب فصل زمستان هستند.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین عطرها با رایحه چرم

بهترین عطرهای زمستانی مردانه

در این قسمت به معرفی ۷ مورد از بهترین عطرهای زمستانی مردانه بسیار خوشبو می‌پردازیم.

۱. اولین عطر مردانه مناسب فصل زمستان : دولچه گابانا د وان ادوپرفیوم

این عطر مردانه در سال ۲۰۱۵ توسط برند ایتالیایی دولچه گابانا به بازار معرفی شد. این عطر با طبع گرم و دلپذیرش، در گروه بویایی چوبی ادویه‌ای قرار می‌گیرد. عطار این ادوپرفیوم جذاب و بسیار شیک، اولیویه پولژ است. در نت‌های اولیه دولچه گابانا د وان مردانه از روایح ریحان و گریپ فروت و گشنیز بهره برده شده. پس از مدت زمان کوتاهی، این رایحه‌های نشاط­آور، جای خود را به گرمی هل و زنجبیل آمیخته شده با بوی شکوفه پرتقال در نت میانی می‌دهند. نت‌های پایانی این عطر مردانه مناسب زمستان را تنباکو، کهربا و سدر تشکیل می‌دهند. The One EDP از رایحه‌ای گرم و شیرین برخوردار است و کاملا مناسب روزهای سرد زمستان و همچنین پاییز می‌باشد.

Dolce Gabbana The One EDP
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۲.دومین عطر مردانه مناسب فصل زمستان : مارلی پگاسوس

مارلی پگاسوس که در سالب ۲۰۱۱ معرفی شد یکی از شناخته‌شده‌ترین عطرهای پارفومز د مارلی (که برندی فرانسوی است) می‌باشد. این عطر شیرین مردانه عضو خانواده عطری شرقی فوژه بوده و دارای طبعی گرم است. ترنج، گل آفتاب پرست و زیره سبز، آغاز کننده این عطر در نت ابتدایی هستند. در قلب ادکلن مارلی پگاسوس روایح جذاب اسطوخودوس، یاس و بادام جای دارد و بوی شیرین وانیل و ترکیب آن با کهربا و چوب صندل سفید پایان بخش این عطر اغواکننده می‌باشد. مارلی پگاسوس عطری‌ست با تضادی از رایحه‌های تلخ و شیرین با فضایی سنتی، شرقی و کاملا ایده‌آل یک ادکلن مردانه با خط بوی بالا زمستان، برای یک موقعیت رسمی.

بیشتر بخوانید: عطرهای مناسب استایل رسمی

Parfums de Marly Pegasus
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۳.سومین عطر مردانه مناسب فصل زمستان : کازاموراتی 1888

در سال ۲۰۱۳ از شرکت ایتالیایی زرجوف، عطری از نوع ادوپرفیوم با رایحه‌ای کمیاب و خاص از کالکشن کازاموراتی 1888 به بازار عرضه شد. این عطر یونیسکس با ترکیب بی‌نظیرش که از آن افسونگری بی‌بدیل ساخته، در گروه بویایی شرقی گلی قرار دارد و از طبعی گرم برخوردار است. در اسانس اولیه کازاموراتی 1888 رایحه‌های گشنیز، فلفل، گل صدتومانی و زعفران در هم آمیخته‌اند. در ادامه، روایح بهار نارنج، رز و گل یلانگ در نت میانی این عطر مناسب فصل زمستان خودنمایی می‌کنند و کهربا، نعناع هندی، چوب صندل سفید و چوب درخت قان، خط پایانی این عطر بی‌مانند را تشکیل داده‌اند. این عطر زنانه و مردانه است (که اصطلاحا به چنین عطرهایی یونیسکس گفته می‌شود) و محدودیتی از نظر جنسیت ندارد. اگر دوست دارید در یک مهمانی رسمی یا جلسه اداری منحصر به‌فرد باشید، این عطر به شما توصیه می‌شود. همچنین برای تست رایحه عطرها و اطمینان از اینکه رایحه آن مناسب شماست، می‌توانید نسبت به خرید دکانت عطر اقدام کنید. با تهیه دکانت یا دستریز ادکلن‌ها، حجم کمتری از آن‌ها را با هزینه کمتر خریداری می‌کنید و پس از تست کردن و اطمینان پیدا کردن از اینکه مناسب شماست، می‌توانید حجم بالاتر را سفارش دهید.

Casamorati Xerjoff 1888
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۴.چهارمین عطر مردانه مناسب فصل زمستان : باکارات رژ 540

عطاری به نام فرانسیس کرکجان، عطری خلق کرد که در سال ۲۰۱۵ توسط برند فرانسوی میسون فرانسیس کورکجان معرفی و عرضه شد. خانواده بویایی باکارات رژ 540 سفید شرقی گلی است و یکی از بهترین عطرهای زمستانی مردانه و زنانه می‌باشد. این عطر رایحه‌ای ظریف و گرم با حس و حالی شاعرانه دارد. در نت ابتدایی از بوی خوش یاس و رایحه خوشایند زعفران استفاده شده و روایح سدر و درخت نراد، نت پایانی را می‌سازند.

Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۵.پنجمین عطر مردانه مناسب فصل زمستان : دیور هوم پارفوم

در سال ۲۰۱۴ برند نام‌آشنا و فرانسوی دیور، این ادکلن تلخ مردانه را وارد بازار کرد. خالق این عطر شیک، فرانسوا دماشی است. گروه بویایی دیور هوم پارفوم رایحه‌های چرمی است و طبعی گرم دارد. با اسپری کردن این عطر، در آغاز بوی پرتقال و گل زنبق به مشام می‌رسد. سپس با گذشت اندک زمانی، رایحه‌های رز آمیخته با چرم در نت میانی فضا را پر می‌کند. در نهایت، از اسانس پایه، رایحه‌های سدر، چوب صندل سفید، گل ختمی و عود باقی می‌ماند. شما آقایان می‌توانید با این استفاده از این عطر مردانه زمستانی خاطره‌­ای خوش و ماندگار در ذهن اطرافیانتان در فصل زمستان ایجاد کنید.

دیور هوم پارفوم
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۶.ششمین عطر مردانه مناسب فصل زمستان : لالیک امبر نویر

ادوپرفیوم امبر نویر، آفریده شده توسط برند عطر لالیک در سال ۲۰۱۷ به بازار معرفی شد. گروه بویایی ادکلن Lalique Ombre Noire شرقی ادویه‌ای و یک عطر مخصوص فصل زمستان مردانه است. اسانس پایه و ماندگار امبر نویر را دانه تونکا، سدر، صمغ درختچه مر و صمغ کندر ساخته‌اند و قلب آن را رایحه جذاب دارچین با ترکیبی از تنباکو و پاپیروس فراگرفته است. نت­ بالایی این ادکلن مردانه گرم را بوی ترنج همراه با نعناع و برگ انجیر تشکیل داده. از آنجایی که لالیک امبر طبعی گرم دارد، از عطرهای مردانه مناسب زمستان و پاییز محسوب می‌شود و با ترکیب پیچیده و با شکوه خود، حس متفاوتی به شما می‌بخشد. ویدئو معرفی و جعبه گشایی این عطر از برند لالیک را در صفحه محصولش مشاهده کنید تا بیشتر با آن آشنا شوید.

Lalique Ombre Noire
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۷. هفتمین عطر مردانه مناسب فصل زمستان : تق هرمس

برند فرانسوی و معروف هرمس در سال ۲۰۰۹ رایحه‌ای استثنایی را که توسط عطر سازی به نام ژان کلود النا خلق شده بود معرفی کرد. تق هرمس یک عطر مردانه تلخ با طبعی معتدل است که خانواده عطری آن چوبی چایپر می‌باشد. تق هرمس که یکی از بهترین ادکلن های مردانه برای زمستان است با بوی مرکباتی نظیر گریپ فروت و پرتقال در نت ابتدایی آغاز می‌شود. سپس رایحه خاص آتشزنه در نت میانی جایگزین اسانس اولیه می‌شود و در پایان، روایح لوبان، خزه درخت بلوط و روایح چوبی در نت پایه چیزی ست که از این عطر کم‌نظیر باقی می‌ماند. تق هرمس یک ادکلن مناسب فصل زمستان و پاییز برای افرادی که به دنبال خاص و متفاوت بودن هستند.

بیشتر بخوانید: عطر را کجا اسپری کنیم تا ماندگار شود + ویدئو

Terre d’Hermes Perfume
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

بهترین عطرهای زمستانی زنانه

در ادامه این مقاله از مجله عطر خلیفه چی، به بررسی و معرفی ۵ مورد از عطرهای زنانه مناسب فصل زمستان می‌پردازیم.

۱.اولین عطر زنانه مناسب فصل زمستان : مارلی دلینا اکسکلوسیف

ادوپرفیوم دلینا اکسکلویف عطری‌ست زنانه، عرضه شده توسط برند فرانسوی مارلی در سال ۲۰۱۸ که آقای کوئنتین بیش آفریدگار آن بوده است. خانواده عطر Delina Exclusif رایحه‌های شرقی است و بر پایه نت گل‌ها ساخته شده است. با اسپری کردن این عطر شیرین زنانه در ابتدا رایحه‌های ترنج، سرخالو و گلابی در نت بالایی فضا را پر می‌کند. دیری نمی‌پاید که روایح رز، روایح دودی و نت عود در اسانس ثانویه جای نت‌های ابتدایی را می‌گیرد و در انتها، ترکیبی از بوی کهربا، وانیل و روایح چوبی برجای می‌ماند. بوییدن این ادوپرفیوم با رایحه گلی و میوه‌ای می‌تواند در روزهای سرد فصل زمستان شما را در رویا فرو ببرد. ویدئو معرفی و جعبه گشایی مارلی دلینا در خلیفه‌چی را در صفحه محصول آن مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت ادکلن و ادوتویلت و ادوپرفیوم | در ۲ دقیقه

Parfums de Marly Delina Exclusif
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۲.دومین عطر زنانه مناسب فصل زمستان :  کازاموراتی لیرا

ستاره‌ای دیگر از برند ایتالیایی زرجف که در سال ۲۰۱۱ به بازار عطر و ادکلن عرضه شد، ادوپرفیوم کازاموراتی لیرا می‌باشد. خالق این عطر اسرارآمیز، هنرمندی به نام کریس موریس است. این عطر زنانه دارای طبعی گرم است و خانواده عطری آن شرقی گلی می‌باشد. نت آغاز کننده Casamorati Xerjoff Lira با روایح ترنج، اسطوخودوس و پرتقال خونی پوشیده شده و بوی سرمست کننده گل یاس با همراهی دلپذیر دارچین و شیرین بیان قلب این عطر زمستانی زنانه را ساخته است. در نت پایه، رایحه‌های شیرین وانیل و کارامل آمیخته با بوی فوق العاده مشک، ترکیبی اغواکننده را به وجود می‌آورد. این عطر با روایح رویایی خود دل هر فردی را می‌رباید. همچنین امکان سفارش دستریز کازاموراتی لیرا (با حجم ۲ و ۵ و ۱۰ میل) در فروشگاه خلیفه‌چی برای شما همراهان عزیز فراهم شده است.

Casamorati Xerjoff Lira
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۳.سومین عطر مناسب فصل زمستان : ایو سن لوران لیبر

برند ایو سن لوران که یک برند عطر فرانسوی است، در سال ۲۰۱۹ محصولی جذاب را که توسط دو عطرساز (کارلوس بنایم و آن فلیپو) خلق شده بود به بازار عرضه نمود. ادوپرفیوم لیبر ایو سن لوران از گروه بویایی شرقی فوژه است. یک عطر زنانه شیرین با ترکیب گلی و شکوهی بی‌همتا که همانند اسمش، تداعی‌گر آزادی و اصالت است. نارنگی ماندارین، اسطوخودوس، برگ درخت نارنج و انگور فرنگی سیاه روایح آغاز کننده این ادکلن مناسب زمستان زنانه در نت اولیه هستند. با گذشت مدت کوتاهی، بوی اغواگرانه یاس در کنار شکوفه پرتقال و اسطخودوس که سازنده نت‌های میانی‌اند به مشام می‌رسد. در نهایت، بوی خاص و بی‌نظیر مشک و شیرینی وانیل همراه با رایحه‌های سدر و عنبر، از نت پایانی این عطر بر جای می‌ماند.

بیشتر بخوانید: معرفی ۱۰ عطر پرفروش در سال ۱۴۰۰

Yves Saint Laurent Libre
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۴.چهارمین عطر زنانه مناسب فصل زمستان : کارولینا هررا گود گرل

ادوپرفیومی متفاوت از برند نام‌آشنا و آمریکایی کارولینا هررا که در سال ۲۰۱۶ معرفی شد. عطار این اثر، هنرمندی به نام لوییس ترنر است. گروه بویایی گود گرل کارولینا، شرقی گلی می‌باشد و برای به یادماندنی کردن روزهای زمستانی انتخاب مناسبی است. نت‌های آغاز کننده این عطر گرم زنانه رایحه‌های آشنا و دل‌نشین قهوه و بادام هستند. روایح سرمست‌کننده گل‌های یاس و نرگس نت میانی را ساخته و در نت پایانی بوی خوش کاکا­ئو با خطی از رایحه دانه تونکا به مشام می‌رسد. گود گرل یکی از بهترین عطرهای فصل زمستان برای خانم‌های جذاب است که حس بی‌پروایی همراه با جسارت را در شما ایجاد می‌کند. ویدئو بررسی و جعبه گشایی کارولینا هررا گود گرل را می‌توانید در صفحه محصولش مشاهده کنید. همچنین برای استعلام قیمت عطر گرم زنانه می‌توانید صفحه دسته بندی را ملاحظه بفرمایید.

Carolina Herrera Good Girl Dot Drama Collector Edition
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۵.پنجمین عطر زنانه مناسب زمستان : لانکوم لا وی ابل

محصولی با رایحه هوس‌انگیز و جذاب از برند لانکوم که در سال ۲۰۱۲ راهی بازار شد، عطر La Vie Est Belle نام دارد. سازندگان این عطر خوشمزه، هنرمندانی با نام‌های دومنیک روپیون، اولیویه پولژ و آن فلیپو بودند. لانکوم لا ویه ابل طبعی گرم دارد و از خانواده عطری گلی­ میوه‌ای شیرین است. معنی نام این عطر شیرین زنانه، «زندگی زیباست» می‌باشد و اسپری کردن آن، حسی از شادمانی و خوشحالی را القا می‌کند. در نت اول، از روایح انگور فرنگی سیاه و گلابی بهره برده شده و قلب این ادکلن زمستانی زنانه با بوی فرح‌بخش گل زنبق به همراه یاس و شکوفه پرتقال ساخته شده است. رایحه‌های دانه تونکا، وانیل، نعناع هندی و پرالین در نت پایانی، آخرین روایحی هستند که از این عطر گرم و هوس‌انگیز، استشمام می‌شود. ماندگاری این عطر بسیار بالاست و پیشنهاد می‌کنیم فیلم مربوط به بررسی و جعبه گشایی آن در فروشگاه خلیفه‌چی را در صفحه محصول عطر مشاهده بفرمایید.

Lancome La Vie Est Belle
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

سخن پایانی 

به عنوان حرف آخر، باید خاطر نشان کرد که هر عطری که استفاده می‌کنید باید مناسب فصل باشد. دقیقا همانطور که برای مهمانی‌های مختلف، لباس‌های متناسب به ­همان مهمانی باید پوشیده شود، هنگام خرید آنلاین عطر و ادکلن نیز به این موضوع مهم توجه داشته باشید. در این مقاله از فروشگاه عطر خلیفه‌چی ۱۲ مورد از بهترین عطرهای مخصوص زمستان زنانه و مردانه را معرفی و بررسی کردیم. اگر سوالی در این زمینه دارید یا ادکلن مناسب فصل زمستانی را می‌شناسید که به آن اشاره نکردیم، در قسمت نظرات (پایین صفحه) پرسش یا نظر خود را مطرح کنید.

اشتراک‌گذاری در :

دسته‌بندی‌ها

مطالب پربازدید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.