مجله خلیفه چی

۱۰ ادکلن نوستالژیک قدیمی و دوست داشتنی

8 عطر برتر نوستالژیک

اثر عطرهای نوستالژیک و خاطره انگیز

حافظه ما انسان‌ها پر است از اتفاقات نیک و بد، لحظات به یاد ماندنی که به راحتی مقابل دیدگانمان ترسیم می‌شود. در این میان حافظه بویایی انسان سهم به سزایی را از آن خود کرده و با کوچک‌ترین تلنگری تمام احساسات خوبی که داشته‌ایم را برایمان زنده می‌کند. حتما برای شما هم پیش آمده که بویی را استشمام کنید و سیلی از احساسات به ذهنتان هجوم آورد و خاطره های قدیمی را برای شما زنده کند. این حس به اثر عطرهای نوستالژیک و خاطره انگیز مربوط می‌شود.

تولید اولین عطرها از سال‌ها پیش شروع شده است. بسیاری از عطر و ادکلن های نوستالژیک در ۲۰ یا حتی ۳۰ سال پیش معروف بوده‌اند و افراد زیادی از آن‌ها استفاده می‌کردند و در خاطرات جوانی و کودکی بسیاری از ما حک شده‌اند؛ به طوری که با استشمام این عطرها، لحظات خوش و خاطرات دل انگیز یا تلخ و دردناک، از جلوی چشمانمان رد می‌شود.

معجزه عطرها در همین است: سفر در زمان، آن هم تنها با بوییدن.

جذابیت این مسئله برای خیلی از مردم آنقدر بالاست که به دنبال خرید عطرهای نوستالژیک و قدیمی هستند تا دوباره بتوانند لحظات گذشته را به یاد آورند. به دلیل قوانین سازمان ایفرا (IFRA) که وظیفه‌اش نظارت بر مسائل بهداشتی و سلامت مواد اولیه در عطرهاست، محدودیت‌هایی در استفاده از برخی نت‌ها در عطر و ادکلن های نوستالژیک زنانه و مردانه ایجاد کرده که باعث شده شرکت‌های تولیدکننده این عطرها، بارها مجبور به تغییر فرمول عطرهای نوستالژیک شوند. با این حال هنوز این عطرهای خاطره انگیز و قدیمی طرفداران پروپاقرص بسیاری دارند و می‌توانند شما را به سفری در دنیای خاطرات ببرند.

در این مقاله از مجله عطر خلیفه چی سعی کرده‌ایم تا با معرفی ۱۰تا از معروف ترین عطرهای نوستالژیک یاد و خاطره بهترین لحظات از یاد رفته را دوباره زنده کنیم.

فهرست مقاله :

  • لومانی بست
  • سینگل
  • کبرا
  • بنتون کلد
  • جوان اپیل
  • جوان ماسک
  • راجر اند گالت اپن
  • رمی لیتور سیگار
  • اورلین دریک
  • دلار

۱. لومانی بست (Lomani Paris BEst)

از عطرهای نوستالژیک مردانه محبوب، ادوتویلت بست مشکی تولید شده توسط برند لومانی می‌باشد. این عطر با طبع خنک و طراوات‌بخش خود، عضو خانواده عطری شرقی فوژه و یک عطر خنک مردانه می‌باشد. در نت اولیه لومانی بست از روایح تازگی بخش مرکباتی نظیر ترنج و لیمو ترش استفاده شده. اسطوخودوس، شعمدانی، لابدانیوم، دارچین و ادویه گل میخک رایحه‌هایی هستند که قلب این عطر خاطره انگیز مردانه را در نت میانی ساخته‌اند و بوی ناب مشک به همراه نعناع هندی، خزه درخت بلوط، سدر و چوب صندل سفید درنت پایانی، آخرین روایحی هستند که از این عطر فرانسوی مردانه به مشام می‌رسند.

Lomani Paris Best
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۲. سینگل (Luca Bossi Single)

ادوتویلت سینگل که توسط برند اماراتی لوکا باسی تولید و به بازار عرضه شده، از جمله عطرهای قدیمی و خاطره انگیز می‌باشد. با اولین اسپری، بوی مرکبات و ادویه در نت‌های بالایی قابل استشمام است. نت میانی را روایح باطراوت رزماری و گشنیز آمیخته با هل، جوز، اسطوخودوس و گل شمعدانی به وجود آورده‌اند و آکوردهای چوبی، نت­ پایه این ادکلن نوستالژیک مردانه را ساخته‌اند. با استفاده از این عطر مردانه می‌توانید لحظات جوانی خود را به یاد آورید.

Universal Fragrance Single
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۳. کبرا (Universal Fragrance Cobra)

عطر کبری قدیمی ادوتویلتی مناسب برای هر دو جنسیت و به عبارتی، یک عطر یونیسکس است. این عطر نوستالژی از گروه بویایی تند، دارای طبعی معتدل است و در همه فصول قابل استفاده می‌باشد. ادکلن کبری با بوی تند و شیرینش از عطرهای قدیمی است که توسط برند عطر اماراتی Universal Fragrance تولید شده.

Universal Fragrance Cobra
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۴. بنتون کلد (Benetton Cold)

بنتون کلد، یک عطر ایتالیایی که توسط شرکت Benetton در سال ۱۹۹۷ روانه بازار شد. این عطر یونیسکس با طبع خنکش در خانواده بویایی مرکباتی معطر قرار دارد. در نت پایه عطر بنتون کلد رایحه خاص و جذاب مشک با بوی نعناع و خس خس در آمیخته و رایحه‌های گشنیز، شمعدانی و اسطوخودوس نت میانی را تشکیل می‌دهند. نت بالایی بنتون کلد را بوی مرکباتی ترنج به همراهی آلدهید و زیره ساخته‌اند. عطر نوستالژیک Benetton Cold فارغ از جنسیت بوده و برای آقایان و بانوان قابل استفاده است. با این عطر نشاط آور، شب‌های تابستانی خود را خاطره انگیز کنید.

Benetton Cold
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۵. جوان اپیل (Jovan Sex Appeal For Men)

یکی دیگر از عطرهای نوستالژیک مردانه که معرفی می‌کنیم، ادکلن Jovan Sex Appeal است که در سال ۱۹۷۵ توسط برند عطر آمریکایی Jovan راهی دنیای عطرها شد. این عطر شیرین مردانه عضو گروه بویایی معطر ادویه‌ای است و در ترکیب آن از ادویه جات معطر و ترکیبات سبز بهره برده شده. جوان اپیل، عطری از دهه‌های گذشته می‌باشد و یادآور روزهای قدیمی و خاطره انگیز برای بسیاری از بچه‌های دهه ۶۰ شمسی است.

پیشنهاد خلیفه‌چی برای مطالعه: معرفی ۱۰ عطر ادویه ای زنانه و مردانه

Jovan S.. Appeal For Men
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۶. جوان ماسک (Jovan Musk For Men)

عطر خاطره انگیز بعدی نیز از برند آمریکایی Jovan است که قبل از Jovan Sex Appeal و در سال ۱۹۷۳ راهی بازار شد. ادکلن جوان ماسک مردانه با گروه بویایی چوبی گلی مشکی، طبعی گرم دارد و توسط دستان هنرمند عطاری به نام موری موسکانا خلق شده است. این عطر گرم مردانه با رایحه اغواگر و جذابش و با روایح لیموترش، لیموترش سبز، فلفل و میخک صدپر در نت بالایی، آغاز می‌شود. پس از گذشت اندک زمانی، این نت‌ها جای خود را به بوی محبوب کهربا درآمیخته با اسطوخودوس، نعناع و ادویه جات معطر در نت میانی می‌دهند. در پایان، نت آخر را رایحه‌های مشک و روایح چوبی می‌سازند. این عطر حتی با گذشت سالیان سال، همچنان عطری باکلاس و شیک مناسب برای آقایان است.

Jovan Musk for Men
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۷. راجر اند گالت اپن (Roger & Gallet Open)

ادوتویلت اپن، عطری ساخته شده توسط برند عطر فرانسوی راجر اند گالت، از خانواده عطری چوبی معطر با طبع گرم است. شروع کننده این عطر تلخ مردانه در نت بالایی، روایح ترنج، لیموترش و اسطوخودوس هستند. دیری نمی‌پاید که رایحه‌های خاص سالویا و آویشن در نت میانی، جایگزین نت اولیه می‌شوند. در انتها، بوی کم‌نظیر تنباکو و ترکیب آن با نعناع هندی و خس خس، نت پایانی این ادکلن نوستالژیک مردانه را تکمیل می‌کنند. عطر Open Roger and Gallet پرانرژی و قابل استفاده برای آقایان شیک‌­پوش و باکلاس است.

پیشنهاد خلیفه‌چی برای مطالعه: عطرهایی که منجر به حساسیت می‌شوند

roger & gallet open
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۸. رمی لیتور سیگار (Remy Latour Cigar)

در سال ۱۹۹۶، برند فرانسوی رمی لیتور، ادکلن سیگار را راهی بازار کرد. Remy Latour Cigar عطری نوستالژیک از دل زمان گذشته است. گروه بویایی این عطر، معطر میوه‌ای است و رایحه‌های مرکباتی ترنج و لیموترش با همراهی میوه‌های آلو، آناناس و گلابی، نت‌های اولیه آن را می‌سازند. در قلب این عطر، بوی خوش شمعدانی و روایح یاس، برگ خشک برگبو و گل جعفری وجود دارند و در نت پایه، رایحه‌های مشک، نعناع هندی، سدر، چوب صندل سفید و تنباکو، عطر مردانه سیگار را ماندگار می‌کنند.

Remy Latour Cigar
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۹. اورلین دریک (Orlane Derrick)

ادوتویلت اورلین دریک در سال ۱۹۷۸ راهی بازار عطر شد. این عطر قدیمی و خاطره انگیز محصول کشور فرانسه است و توسط برند Orlane ساخته شد. عطر دریک اورلین با طبعی گرم از خانواده بویایی معطر فوژه است. در اسانس اولیه دریک اورلین از روایح رزماری، اسطوخودوس، آویشن و ترخون بهره برده شده و در نت میانی رایحه‌های نعناع هندی، سدر، شمعدانی، یاس، درخت کاج، زیره، جوز و فلفل قرار گرفته‌اند. در آخر بوی دلپذیر مشک درآمیخته با لابدانیوم، روایح دودی و دانه تونکا، نت پایه را تشکیل داده‌اند. این ادکلن نوستالژیک مردانه از جمله عطرهای مناسب زمستان محسوب می‌شود و با بویی شیک و جذاب، برای بسیاری از آقایان یادآور خاطره‌های جوانی و کودکی می‌باشد.

Orlane Derrick
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

۱۰. دلار (Paris Elysees Dollar)

عطر مردانه دلار، ادوتویلتی محصول سال ۱۹۹۱، تولید شده توسط کمپانی فرانسوی Paris Elysees می‌باشد. عطر دلار اصل، از جمله عطرهای نوستالژیک و یکی از خاطره انگیزترین عطرهای قدیمی با بویی محبوب و دلپذیر است که در گروه بویایی آروماتیک سرخس گونه قرار دارد. ادکلن مردانه دلار، عطری با طبع گرم و تند و دوست داشتنی است. رایحه‌های سبز و علفی به همراه خطی از بوی ترنج در کنار مریم گلی، نت اولیه این عطر را ساخته‌اند. روایح اسطوخودوس، کاهو، آرتمیس و آویشن، قلب این عطر خوش ترکیب را به وجود آورده‌اند. همچنین نت ماندگار و پایه این عطر، توسط رایحه‌های پچولی، خزه و سدر، درست شده­ است. دلار با بوی با طراوت و با نشاط خود، عطری قابل استفاده برای آقایان می‌باشد.

پیشنهاد خلیفه‌چی برای مطالعه: ۱۰ ادکلن مردانه با بوی چرم

Paris Elysees Dollar
جهت خرید و مشاهده قیمت این عطر روی دکمه بزنید

2 دیدگاه در “۱۰ ادکلن نوستالژیک قدیمی و دوست داشتنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *